Kızartma Yağı ne zamana kadar kullanılır?

Kızartma Yağı ne zamana kadar kullanılır?
Kızartma yağını birkaç kez kullanabilirsiniz. Bunun kullanabilirliğini anlamak için kızarttığınız sırada tavaya ufak bir dilim ekmek atınız. Ekmekte kara lekeler oluşursa yağ fazla yanmıştır. Kullanmayınız. Eğer ekmek lekelenmemişse bu yağı bir kez daha kullanabilirsiniz. Ancak yağın ağır kokusunu gidermek için tavaya bir tutam maydanoz ya da birkaç dilim patates atın.

Fırında Elma Pişirir dikkat

Fırında Elma Pişirir dikkat
Fırında pişireceğiniz elmanın patlayıp fırının içini kirletmesini önlemek için kalın bir iğneyle ya da ince örgü şişiyle birkaç yerinden fazla derine gitmeden deliniz.

Zeytinyağını taze saklamak için pratik bilgi

Zeytinyağını taze saklamak için pratik bilgi
Zeytinyağını taze saklamak için içine bir parça kesme şeker atınız.

Makarna ve pirinç haşlarken taşmasını önlemek için

Yemek yaparken dikkat:
Makarna ve pirinç haşlarken taşmasını önlemek için suyuna biraz tereyağı ya da bir çorba kaşığı bitkisel yağ koyunuz. Böylece pirinç ve makarnaların birbirine yapışması da önlenmiş olur. Tencerenin kenarlarına da yağ sürerseniz yemeğin taşma olasılığını azaltırsınız.

Bahçe toprağının hazırlanması için pratik bilgiler

Bahçe toprağının hazırlanması için pratik bilgiler:

İyi bir bahçe toprağı içinde yeterli derecede kil, kum ve kireç gibi maddeler bulunmalıdır. Buğday toprağı diye anılan kırmızı renkli, kolay işlenen, ısı ve suyun kolay geçmesini sağlayan toprak bahçe için çok elverişlidir. Bahçenin toprağı killi, sert ise kum koyarak çok gevşekse kil koyarak ıslah edilmelidir. İşlenmiş ham bahçeye ise krizma yapmak gerekir. Krizma ya ilkbaharda ya da son baharda yapılmalıdır. Bahçe çiçek için hazırlanacaksa 40-50 cm çiçekten başka meyve de yetiştirilecekse toprağı 80-100 cm derinlikte işlemek gerekir.
İşlenen toprak bir mevsim bekletilirse iyi olur.