Renk Körlüğü Nasıl Anlaşılır?

Renk Körlüğü olduğunu anlamanın en basit yolu renk körlüğü testidir.
Test için tıklayınız

Soğan doğrarken gözünüzün yanmaması için ne yapmalı?

Soğan doğrarken gözünüzün yanmaması için ne yapmalı?
Soğan doğrarken gözünüzün yanmaması için soğanı birkaç saat buzdolabında bekletiniz. Soğanı kök tarafından değil de baş tarafından doğramaya başlayın. Soğanı soyarken ağzınıza kürdan alıp ısırın. Ağzınızı kapalı tutmayı unutmayın. Soğan soyduğunuz bıçağı arada bir suya batırınız.
Soğanı suyun içinde doğrarsanız göz yanması azalacaktır.

Gözleri Dilendirmek İçin Ne Yapmalı?

Gözleri Dilendirmek İçin Ne Yapmalı:

Gözlerdeki kızarıklığı ve şişliği gidermek için göz kapaklarınızın üzerine taze kesilmiş birkaç dilim salatalık koyun. Ya da çiy patatesi rendeleyip bir tüle koyun tülü de gözünüzün üzerine koyup 10 dk bekletin. Bir başka yöntem de 5-6 adet maydanozu iki bardak suda 15 dk kaynatın. Daha sonra bu suya pamuk batırıp gözünüzün üzerine koyunuz. 3 dk bekletiniz. Gözlerinizi ellerinizle kapatıp ışık girmesini engelleyerek de gözlerinizi dinlendirebilirsiniz.

Bir yöntem de 100 gr peygamber çiçeği ile 100 gr kuru papatyayı 100 gr gülsuyu ile kaynatıp soğutunuz. İnce bir tülbenti bu suya batırarak gözlerinizin üzerinde 5 dk bekletin. Göz sağlığınız için havuç yemeyi de unutmayın.

Göz Çapaklarına Karşı Ne Yapmalı?

Göz Çapaklarına Karşı Ne Yapmalı:

Ilık asitborik suya batırılmış pamukla gözlerinize tampon yapınız.

Göz Damlası Damlatırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Göz Damlası Damlatırken Nelere Dikkat Etmeliyiz:

Damlayı gözün yan kısmına yani dış köşesine damlatmalısınız. Göz kapağını iyice yukarı kaldırarak ilacı damlatınız. Aksi halde ilaç göze rahat giremez.