Kepek Ekmek Yararları Nelerdir?

Kepek Ekmek Yararları Nelerdir?
Kepek ekmeği hem insanı doyurur, hem de iştahı keser.
Ayrıca sindirimi de kolaylaştırır.
Okumaya devam et

Ayak Şişliği İçin Ne Yapılmalı?

Ayak Şişliği İçin Ne Yapılmalı?

Bacak Cimnastiği:

Yere sırt üstü uzandıktan sonra bisiklet pedalı çevirir gibi bacaklarınızı havada hareket ettirin.

Kan dolaşımını hızlandıran kanın kalbe doğru akmasını sağlayan bu hareket şişlikleri alacaktır.

Bel İçin Jimnastik

Belinizin kalın olmasından şikayetçiyseniz bacaklarınızı iki yana açarak ayakta durunuz. Sağ elinizi belinize koyun sol elinizi başınızın üzerinden sağ tarafa doğru uzatınız. Vücudunuzu da sağ tarafa doğru eğerek nefesinizi dışarı veriniz. Sonra tekrar doğrulunuz. Aynı hareketi bu kez öteki tarafa doğru yapınız. Bu işlemi her gün sabah ve akşam 30 defa yapınız.

Zayıflamanın Pratik Yöntemleri

Bir çok insan için 1 yılda 10 kilo vermek zor bir hedef ve hatta ulaşılması güç bir hayaldir. Ancak pratik yöntemlerle bu hayal olmaktan çıkıyor!
İşte size 10 pratik kilo verme taktiği.

1. Mutlaka her öğünde ve yemekte proteince zengin ama yağı alınmış, kaşar peyniri, beyaz peynir, lor peyniri, örme peynir, krem peynir, yoğurt, süt gibi besin grupları yanında, et, beyaz et, yumurta, balık eti, bal, gibi hayvansal gıdalar ve baklagiller ve diğer proteince zengin bitkisel kaynaklardan da faydalanmamız gerekir. Proteince zengin ve yağ bakımından fakir yiyecekleri tüketirsek, uzun süreli diyetlerin verdiği bitkinlik ve yorgunluğa yakalanmadan sağlıklı zayıflama olanağında kavuşuruz.

Denizde Jimnastik Nasıl Yapılır?

1-Elinizle kıyıya tutunarak suyun içinde ayakta durunuz. Bir bacağınızı gergin biçimde yana açarak önce saat yönünde sonra ters yönde gittikçe genişleyen daireler çiziniz. Sonra yüzünüzü ters yöne dönerek kıyıya öteki elinizle tutunun ve daire çizme hareketini diğer ayağınızla yapınız.

2-İki elinizle kıyıya tutunun. Kol dirseklerini bükerek ayaklarınızı geriye doğru gergin biçimde uzatınız. Vücudunuzu su yüzeyine yakın tutarak önce bir dizinizi sonra öteki dizinizi karnınıza çekiniz. Bu hareketi art arda 10 kez yapınız.

3-Hiçbir yere tutunmadan suyun içinde ayakta durarak bir ayağınızı dizinizden kıvırarak yukarı doğru kaldırınız. Sonra aynı hareketi öteki ayağınızla yapın ve bunları 10 kez yapınız.

4-Göğsünüze kadar suya girdikten sonra iki avucunuzu karnınızın hizasına bir karış önde tutunuz. Ellerinizi birbirinin çevresinde bir çark gibi çevirerek suyun karnınıza çarpmasını sağlayın. Kollarınız yoruluncaya kadar ellerinizi önce bir yönde sonra öteki yönde çevirerek hareketi sürdürünüz.