Çatal, Kaşığı Parlatmak İçin Pratik Bilgiler

Çatal, Kaşığı Parlatmak İçin Pratik Bilgiler

Çatal, kaşık ve bıçakları ayrıca teker teker parlatmaya gerek yoktur. Arada sırada bunları patates haşladığınız suyla yıkarsanız parlaklık kazanır.

Buzdolabındaki Kokular için Pratik Bilgiler

Buzdolabındaki Kokular için Pratik Bilgiler

Buzdolabınızın içine koyacağınız ağzı açık bir kutu karbonat en az bir ay süreyle buzdolabınıza kötü buzdolabınıza sinmesini önler. Dolabı karbonatla da silebilirsiniz.

Buzdolabındaki kokuları gideren bir başka etkili madde ise mangal kömürüdür. Bir kabın içine buzdolabının raflarından birine koyacağınız mangal kömürü kokuları emer.

Vanilya da bir başka koku emicidir. Vanilya dökeceğiniz bir parça pamuğu dolabın bir yerine koyarsanız kokulardan dolabınızı korumuş olursunuz. Sirkeye batırılmış bir dilim ekmek ya da buruşturulmuş gazete kağıdı tomarı da bir başka koku emicidir.

Kavun kabuklarını dolabınıza ağzı açık bir kapla koyarsanız dolabınızda hoş bir koku kalır.

Çaydanlığın Kararmaması İçin Pratik Bilgiler

Çaydanlığın Kararmaması İçin Pratik Bilgiler

Porselen çaydanlıkların dibi zamanla kararır. Bunu gidermek için çaydanlığa şekerli su koyup bir gün beklettikten sonra ovarak yıkayınız.

Demlik Kokusu Nasıl Çıkar?

Demlik Kokusu Nasıl Çıkar?

Demliklerin içinde oluşan küfe benzer kokuyu gidermek için demliği iyice yıkadıktan sonra kurulayın ve içine adet kesme şeker koyun. Ertesi gün koku kalmayacaktır.

Çöp Kutusunu Kokusu İçin Pratik Bilgiler

Çöp kutusunun kokusuna karşı pratik bilgiler:

Çöp kutusunda oluşan kötü kokuları gidermek için yarım limon ya da portakal kabuğunu rendeleyerek çöp kutusunun içine atın.

Çöp kovasına atacağınız bir iki parça naftalin de hem kokuyu hem de böceklenmeyi engeller.
Dışarıya bırakacağınız çöp tenekelerine biraz amonyak dökerseniz kedi ve köpekler yaklaşmaz.